Etusivu Tuotteet MTP-kytkentäkaapeli

MTP-kytkentäkaapeli

MTP-kykaapelia käytetään laitekaapissa sijaitsevien MTP-moduulien liittämisessä kytkentäkaapin valokuitupaneeliin. Halkaisijaltaan 3,5 mm oleva pyöreä kaapeli, jossa on 12 kuitua, on erittäin nopea ja tilaa säästävä kytkentätekniikaltaan. 24 kuitukytkennän tekemiseen suositellaan käytettäväksi kahta 12 kuituista jumpperia ja vaihtoehtoisesti suurempiin kuitumääriin MTP-valmiskaapelia.

Ominaisuudet

  • Kuitutyypit SM, MM, OM3 tai OM4
  • 12 kuitua valmiskaapelissa
  • Kaapeli sisäkäyttöön sopiva, halogeeniton vähän savuttava vaippa (LSFH)
  • Kaapelin halkaisija 3,5 mm

Huber+Suhner MTP introduction

Tilattavissa myös Worbis - tiedonsiirron verkkokauppa