Home Tuotteet Monikuituiset MPO/MTP-tuotteet

Monikuituiset MPO/MTP-tuotteet

Monikuituiset MPO/MTP-tuotteet

MPO/MTP-kaapelissa (konesalistandardi) on yhdessä liittimessä 12 tai 24 yksittäistä kuitua. MPO/MTP on monimuotokaapeloinnissa suosittu  liitin 40–400 G tiedonsiirtotarpeisiin. MPO/MTP-liitin on yhden SC-liittimen kokoinen ja kaapeli on merkittävästi normaalia kytkentäkuitua pienempi.

Kaapelointeihin, joissa häviöiden määrä pitää minimoida, on saatavilla vähemmän häviöllisiä (low-loss) liitinvaihtoehtoja. MPO/MTP-kaapeleita löytyy OM3-, OM4-, OM5- ja SM-kaapelointeihin. Liittimiin sopivat optiikat ovat 8 tai 20 kuidun QSFP-moduuleita.

Toimitamme sekä MPO- että MTP-kaapeleita.

 

Hae samanlaista sisältöä: